Стоматологія для вагітних


Дуже велика помилка в тому, що вагітним жінкам не можна або небезпечно лікувати зуби. Навпаки, порожнину рота у вагітних повинна бути санірована в першу чергу. Звичайно, це краще робити перед тим, як Ви вирішили завести дітей, повністю пройти обстеження на предмет стоматологічних захворювань. Ваші зуби повинні бути готові до майбутнього на них навантаження. Адже вагітність це найбільша «Перевірка» для зубів. У цей період відбуваються серйозні гормональні перебудови, збільшується потреба організму в кальції. Якщо є невеликий карієс або проблеми з яснами, необхідно в терміновому порядку всі вилікувати. Адже під час вагітності карієс розвивається з блискавичною швидкістю і лікарям часто доводиться лікувати вже не карієс, а його ускладнення. Запальні процеси, пов’язані з пародонтом, роблять негативний вплив не тільки на зубощелепної систему, а й стан організму в цілому, оскільки будь хронічне запалення в організмі істотно знижують імунітет. Цього взагалі не бажано допускати, а під час вагітності особливо.

Якщо Ви вже вагітні, а у стоматолога так і не були, варто сходити хоча б на консультацію, що б переконатися, чи так у Вас все добре як ви думаєте. Вагітним лікувати зуби можна і навіть потрібно! Тільки можна робити це в певні терміни, а саме в другій триместр вагітності. Всі маніпуляції нешкідливі і безболісні. Зараз використовуються анестетики останнього покоління, які не токсичні, гіпоалергенні і абсолютно не шкідливі і безпечні, як для здоров’я майбутньої мами, так і для дитини.

Однім з основних протипоказань для вагітних жінок в стоматології є рентгенівські знімки, які ні в жодному разі під час вагітності не можна робити! І не важливо, знімок роблять за допомогою радіовізіографа, використання якого зменшує кількість променів в десятки разів або іншими рентгенівськими апаратами. Дуже часто вагітні жінки звертаються до нас у клініку з гострою болем. В результаті діагностики з’ясовується, що ми маємо справу з пульпітом, тобто запаленням нерва. Дане захворювання вимагає ендодонтичного лікування, яке неможливо якісно провести без рентген-контролю, але так як у даній ситуації про рентгені і мови бути не може, то про якісне і гарантоване лікування теж можна забути. Але природно не назавжди. У наш час існують певні методи лікування пульпітів у вагітних. Вам обов’язково допоможуть, знімуть гострий біль і не відправлять додому, сказавши: «Приходьте, коли народите». У таких випадках проводитися альтернативне лікування. Протягом того часу поки жінка вагітна, за таким зубом спостерігають і в разі чого проводиться необхідна допомога, що б дана проблема ніяк не турбувала і не давала ускладнень. А коли жінка народить, проводиться повноцінне лікування.

Якщо Ви хочете зберегти свої зуби і народити здорову дитину, не нехтуйте відвідуванням стоматолога, як до вагітності, так і в час.