Дитяча зубна паста


 

Дитяча зубна паста

 

Стоматологи багато говорять про те, як важливо правильно чистити зуби, і що робити це слід відразу як з’явився перший молочний зуб. Спочатку це роблять батьки, потім дитина поступово освоюючи мануальні навички, починає сама за собою доглядати. Батьки тільки контролюють і за потреби виправляють. Крім цього на батьків лягає велика відповідальність за вибір засобів гігієни для дитини. Вкрай важливо вибрати відповідну зубну щітку і якісну правильну зубну пасту.

Що значить правильна зубна паста? Річ у тім, що не всі дитячі зубні пасти є добрими для різного віку дітей – залежно від складу зубної пасти та здатності дитини адекватно реагувати на наявність цієї пасти в порожнині рота.
Коли з’являються перші зубки у дитини, їх необхідно чистити за допомогою спеціальних щіточок, призначених для грудних дітей. У цей період зовсім не обов’язково, та й не не потрібно застосовувати зубні пасти. Досить тривалий час індивідуальна гігієна порожнини рота дитини може обмежуватися тільки зубною щіткою, яку також треба підібрати відповідно до віку. Десь з 2-2,5 років можна починати користуватися дитячої зубною пастою.

Зубні пасти зі фтором.

По-перше, паста має бути низько-абразивною, щоб не травмувати емаль молочних зубів, а по-друге, не містити фториди. На це слід звертати особливу увагу! Фтор є вкрай токсичною речовиною, особливо для дитячого організму. Діти у віці до 3-4 років, як правило, можуть ковтати зубну пасту і в достатньо великих кількостях. Щоб запобігти потраплянню фтору в організм дитини, зубну пасту з фторидами необхідно застосовувати приблизно з 4-5 років. Не варто лякатися і зовсім відмовлятися від паст з фтором, локальне застосування фтору дуже сприятливо впливає на дитячу несформовану емаль, особливо постійних зубів, тому з появою цих зубів, сміливо застосовуйте такі зубні пасти. Якщо ж у Вашому регіоні підвищений вміст фтору у питній воді і для мешканців характерне таке захворювання зубів як флюороз, від зубної пасти з фтором необхідно відмовитися. Постарайтесь натомість користуватися пастами з кальцієм і фосфором.

 

 

Зубні пасти з травами.

Існують зубні пасти з різними трав’яними добавками. З цим необхідно бути вкрай обережними, оскільки рослинні компоненти в ранньому віці можуть викликати алергію. Тому перед застосуванням не тільки цих, але і усяких інших дитячих зубних паст проконсультуйтеся з дитячим стоматологом або гігієністом. Отож, купуючи дитячу зубну пасту, зважайте на вік дитини. Звертайте увагу на активні речовини і абразивність зубної пасти. Для дітей віком до 3-4 років показник RDA (абразивності) не повинен перевищувати 20, у віці з 4 до 13 років не більше ніж 45.Як часто потрібно міняти зубну щітку?

За щоденного використання рекомендуємо змінювати зубну щітку раз у 2-3 місяці.

Дитяча стоматологія Львів.