Ультразвукова чистка зубів


Ультразвук в медицині використовується вже відносно давно, стоматологія в цьому не виняток. Найширше поширення в стоматології ультразвук отримав у сфері профілактики, а саме при проведенні професійної гігієни порожнини рота. Так само його використовують в хірургії при складних видаленнях зубів, в пародонтології при проведенні зубозберігаючих операціях, в терапевтичної стоматології при ендодонтичному лікуванні зубів для обробки кореневих каналів.

При проведенні професійної гігієни порожнини рота ультразвук застосовується для видалення твердих зубних відкладень, як підясневих, так і надясенні. До твердих зубним відкладів ставитися, так званий зубний камінь. За допомогою ультразвукового наконечника і спеціально адаптованих насадок, видалення зубного каменю абсолютно безболісно і комфортно для пацієнта. Після всієї процедури необхідно як слід заполірувати поверхню зуба, що б вона була гладкою для того, що б якомога довше запобігти фіксацію нового нальоту.

У тих випадках, коли за наявності досить великого зубодесневого кишені, необхідно очистити кореневу частину зуба, часто застосовують такий апарат як «Вектор» . Дія його грунтується на тому ж
ультразвуку, тільки одночасно з цим на поверхню зуба подається спеціальний поліруючі порошок, завдяки чому корінь стає максимально гладкою, що дозволяє яснах якнайкраще фіксуватися до поверхні кореня.

Не дивлячись на всі плюси ультразвукового чищення зубів – висока ефективність, безболісність, бактерицидну дію, існують певна група людей, кому ця процедура протипоказана.

Протипоказання до ультразвуку:

  • Захворювання серця, при якому у пацієнта є, наприклад штучний водій ритму;
  • Підвищена чутливість зубів;
  • Захворювання дихальної системи;
  • Вагітність у перший і останній триместр;
  • Змінний прикус;
  • ВІЛ, гепатит, туберкульоз та ін.

Варто окремо відзначити той факт, що дітям, які мають ще молочні зуби або зовсім недавно прорізалися постійними, ультразвукова чистка не застосовується в силу того, що емаль ще не до кінця сформована. Після прорізування постійних зубів має пройти не менше двох років, що б можна було застосовувати ультразвуковий наконечник.

Ультразвукова чистка зубів абсолютно безболісна для пацієнта і займає мало часу, але якщо у людини є ті чи інші протипоказання до ультразвуку, то для очищення зубів застосовуються спеціальні ручні інструменти.