Індивідуальна гігієна порожнини рота


Індивідуальна гігієна порожнини рота

 

Якісне, ретельне і правильне індивідуальне чищення зубів – це основна запорука стоматологічного здоров’я. Відомо, що основна причина таких захворювань як карієс зубів, гінгівіт і пародонтит – це зубні відкладення. Говорячи про зубні відкладення, ми маємо на увазі зубний наліт і камінь, в якому перебувають патологічні мікроорганізми, які в процесі своєї життєдіяльності продукують  кислоти, що агресивно впливають як на ясна, викликаючи запалення, так і на тверді тканини зубів, викликаючи каріозний процес.

 

Зважаючи на сказане, можна припустити, що механічно усуваючи середовище проживання цих самих мікроорганізмів, ми зменьшуєм ризик виникнення стоматологічних захворювань. Саме тому стоматологи так наполегливо рекомендують  дотримуватися правильної, якісної і головне регулярної індивідуальної гігієни порожнини рота.

В наш час підбирає засоби гігієни та навчає чистити зуби лікар-гігієніст. Здавалося б, чим може бути складне чищення зубів? Всі це роблять, або майже всі, зазвичай двічі в день: вранці і ввечері, а дехто навіть частіше. Але попри це люди, все-таки, мають чимало проблем із зубами. А річ у тім, що хоч вони і чистять зуби, та роблять це неправильно. І як свідчить практика, це неправильне чищення зубів, не просто не приносить користі, а може навіть зашкодити. Наприклад, через використання надто жорсткої щітки і через неправильні рухи під час чищення зубів, можуть виникнути так звані рецесії ясен, клиновидні дефекти і локальна підвищена чутливість зубів.

Також, багато хто не користуються зубною ниткою і йоршиками, які чистять бічні поверхні зубів. Це вкрай важливо робити, оскільки зубна щітка не потрапляє в міжзубні проміжки, і як наслідок виникає контактний карієс. Ті ж люди, які користуються флосом (зубною ниткою), можуть робити помилки, використовуючи її, зокрема травмувати міжзубний сосочок, що спричинить його атрофію.

Самостійне чищення зубів – це невід’ємна частина гігієнічних процедур, що належить до профілактичних заходів. Але через неправильне використання гігієнічних засобів можна завдати непоправної шкоди власному здоров’ю. Тому відвідуйте гігієніста, вчіться правильно чистити зуби і навчайте цьому своїх дітей.

 

 

Головна

Карта сайту

Як до нас добратися

Наш прайс-лист

Корисні поради

 

Як зберігати зубну щітку?

 

Наполегливо радимо тримати щітку відкритою,

а не у пластмасовому футлярі.