Професійна гігієна порожнини рота


Професійна гігієна порожнини рота Професійна гігієна – це основна галузь профілактики стоматологічних захворювань. Кожен людина повинна відвідувати стоматолога, як мінімум один раз на півроку. Робиться це з метою проведення профілактичного огляду порожнини рота і проведення гігієнічної чистки. Професійна гігієна значним чином відрізняється від індивідуальної . По-перше, її проводить стоматолог-гігієніст, який не просто чистить зуби, але і займається підбором індивідуальних засобів гієни і навчанням чищення зубів в домашніх умовах. Основне завдання гігієніста це мотивація людини до якісної індивідуальної гігієни. Тому, велика частина прийому гігієніста займає не сама чистка зубів, а бесіда про те чому, навіщо і як необхідно правильно чистити зуби.

Професійна гігієна порожнини рота проводитися декількома методами: з допомогою ультразвуку, так званим методом «Air-flow», різними щіточками, пастами, ручними інструментами та іншими допоміжними пристосуваннями, такими наприклад, як флоси, штрипси та ін.

За допомогою ультразвукових приладів проводять зняття зубного каменю, як наддесневого, так і поддесневого. Для цього використовують різні насадки, тому що існують спеціальні вимоги до роботи в наддесневой і поддесневой частини зуба.

Професійна гігієна порожнини рота «Air-flow»– це апарат для видалення зубного нальоту, різного характеру. Відмінно усуває як м’який, так і щільний пігментований наліт. Дія апарату засноване на тому, що під значним тиском подається струмінь повітря, води та спеціального абразивного порошку, завдяки чому відбувається зняття зубного нальоту. Його можна назвати піскоструминним апаратом для професійної гігієни порожнини рота, де використовується порошок на основі соди або гліцерину. Залежно від того, на якій ділянці зуба йде робота, а саме на коронкової або кореневої його частини, абразивність порошку  повинна бути різною. Тому порошок на основі соди використовують в основному в наддесневой зоні, а порошок на основі гліцерину можна подавати в поддесневой зоні.

За допомогою спеціальних щіточок, паст і резіночек, як правило, в кінці всієї процедури зуби полірують. Робиться це для того, що б поверхню зубів була гладкою і до неї як якнайменше відбувалася фіксація свіжого нальоту.

Ручні інструменти, а саме скелери і кюрети «Грейси», призначені для зняття зубних відкладень в місцях, недоступних механічним інструментам. А так же, застосовується в тих випадках, коли до ультразвуку або «Air-flow» є які-небудь протипоказання.

Професійна гігієна порожнини рота це безболісна процедура, хоча не завжди приємна. В окремих випадках застосовується місцева анестезія . Проводиться вона один раз на півроку, а для людей, що палять і з незадовільною індивідуальної гігієною порожнини рота, один раз в три-чотири місяці.