Гігієна


 

Гігієна

 

Вся сучасна стоматологія починається з гігієни. Вже доведено, що практично всі захворювання, пов’язані із зубами, починаються з поганої гігієни порожнини рота. Якщо на зубах є наліт, камені, а отже і патологічні мікроорганізми, про здорові зуби і ясна можна забути.

Карієс починається з нальоту, який, коли його систематично не видаляти, росте і перетворюється на зубний камінь. Карієс ускладнюється такими захворюваннями як пульпіт, періодонтит, періостит, остеомієліт. До того ж, усі процеси супроводжуються не просто дискомфортом, а  й  болем. А все починається зі звичайного, здавалось би, нальоту на зубах.

Інший приклад, коли зуби псуються  через погану гігієну порожнини рота – це пародонтит. Запальне захворювання ясен, яке врешті призводить до втрати кісткової тканини та зубів. Патологічні мікроби, що живуть в зубних відкладеннях, руйнують кругову зв’язку зуба, потім кісткову альвеолу довкола зуба, натомість з’являється патологічна грануляційна тканина. Якщо цього процесу не зупинити вчасно, то цілком здорові, міцні зуби, почнуть розхитуватися і під певним навантаженням  зовсім випадуть.

І не варто думати, що, мовляв, коли таке і станеться, то у глибокій старості. Кожна друга людина у віці 30 років занедужує на пародонтит. Поки організм людини молодий, він здатен компенсувати всі патологічні процеси.

Як же зробити так, щоб уникнути цього?

По-перше, необхідна якісна особиста гігієна. Вкрай мало людей правильно чистять зуби. Користуючись всіма предметами гігієни порожнини рота, щіткою, флосом, йоржиками і т.д. Часто люди неправильно чистячи зуби навіть завдають шкоди собі, що призводить до виникнення клиновидних дефектів, рецесії ясен і атрофії міжясенної тканини.

Для того, щоб правильно чистити зуби, необхідно проконсультуватися з лікарем-гігієністом, який підбере  індивідуальні засоби гігієни, покаже, як ними користуватися і проконтролює Ваші дії.

До того ж, необхідно відвідувати гігієніста раз на півроку – для профілактичного огляду та здійснення професійної гігієни порожнини рота.

 

Як часто потрібно відвідувати стоматолога?

Дітям необхідно відвідувати 3-4 рази в рік, а дорослим – двічі в рік.

Гігієна зубів ціна.