Гінгівіт


 

Гінгівіт

 

Що таке гінгівіт?

У навчальній літературі Ви можете знайти таке визначення: гінгівіт – це запальне захворювання тканин пародонту, що виникає внаслідок впливу як внутрішніх, так і зовнішніх чинників та не порушує цілісності зубо-ясенного з’єднання.

Форми гінгівіту:

– катаральний;

– гіпертрофічний;

– виразково-некротичний.

 

Найпоширенішим є катаральний гінгівіт, під час якого спостерігається гіперемія (почервоніння), незначний набряк ясен, характерна наявність м’яких та твердих зубних відкладень. Також самі пацієнти можуть зауважити кровоточивість і запалення ясен під час чищення зубів.

 

Другий різновид гінгівіту – гіпертрофічний, трапляється рідше, ніж катаральний. Гіпертрофічний гінгівіт дуже часто виникає на тлі ендокринних змін в організмі. Відтак розрізняють:

– гінгівіт вагітних;

– ювенільний у підлітків;

– гінгівіт при цукровому діабеті.

Характерною особливістю захворювання є збільшення об’єму ясен, звідки й назва – гіпертрофічний гінгівіт.

Крім цього, ясна можуть набувати синюшного відтінку. Характерно: кровоточивість, неприємний запах з рота, зубні відкладення.

 

Виразково-некротичний гінгівіт виникає на тлі так званого виразково-некротичного стоматиту Венсана і є його клінічним проявом. Безпосередньо в порожнині рота починається запалення слизової, що супроводжується некрозом ясен, кровоточивістю, неприємним запахом з рота. З’являється зокрема через погіршення гігієни порожнини рота, частіше у людей віком від 17 до 30 років. Часто супроводжує грип, ангіну, ГРЗ, захворювання крові, СНІД, туберкульоз, тощо.

 

Лікування гінгівіту

Залежно від ступеня захворювання застосовують різні методи лікування. Починаючи від професійного чищення порожнини рота і закінчуючи хірургічним втручанням.

 

 

Головна

Карта сайту

Як до нас добратися

Наш прайс-лист

Корисні поради

 

Як часто потрібно міняти

зубну щітку?

 

За щоденного використання

рекомендуємо змінювати зубну

щітку раз у 2-3 місяці.