Пародонтоз


 

Пародонтоз

 

Пародонтоз – це дистрофічне захворювання тканин пародонту.

Розрізняють три ступені  важкості цього захворювання:

-легка;

-середня;

-важка.

Дуже часто плутають пародонтоз з пародонтитом. Варто акцентувати увагу на тому, що це абсолютно різні поняття і різниця передусім полягає в причинах виникнення і перебігу хвороби. За поширеністю пародонтоз має генералізований характер, це означає, що в патологічний процес втягується вся щелепа, а не окрема її ділянка. Люди з пародонтозом скаржаться на оголення шийок і коренів зубів, внаслідок чого може виникати гіперстезія (підвищена чутливість зубів). Ясна, як правило, не мають ознак запалення, блідо-рожевого кольору, без гнійних виділень, що часто спостерігається під час пародонтиту. Також на відміну від пародонтиту, під час пародонтозу не утворюються патологічні кишені і попри значне оголення коренів, зуби довго залишаються нерухомими, тільки у важких стадіях захворювання може виникати рухомість і, як наслідок, втрата зубів.

 

Причини пародонтозу.

Причини пародонтозу до кінця не з’ясовані. Однак виділяють такі фактори ризику: в першу чергу спадковість, такі захворювання як атеросклероз, цукровий діабет, порушення трофіки (живлення) тканин та причини, пов’язані з особливостями кровообігу в цій зоні.

Лікування пародонтозу.

Лікування пародонтозу, як правило має комплексний характер. Завдання лікаря і пацієнта – призупинити процес, зберегти всі зуби і нормалізувати якість функціонування зубощелепної системи загалом. У комплекс лікування входять: методи, що активізують та поліпшують місцевий кровообіг, професійна гігієна порожнини рота, ортопедичне лікування.Лікування пародонтозу має бути фаховим і, головне, вчасним, обов’язково слід брати до уваги всі індивідуальні особливості пацієнта, тільки так можна сподіватися на бажаний і якісний результат!