Брекети і брекет-системи


Брекети  і брекет-системи

    • Брекети – це «хитрі» пристрої у вигляді замків, які здатні поступово коригувати зубний ряд, виправляючи прикус зубів. Фіксуються брекети до зубів за допомогою спеціального матеріалу на внутрішню або зовнішню поверхню зуба. Процес вирівнювання зубів починається з того моменту як тільки спеціальна дуга з ефектом пам’яті встановлюється в пази брекетів. Дуга виконує головну роль, оскільки саме вона чинить тиск на зуби, змушуючи їх зміщуватися.
  • Постановка брекет-системДітям до 10-13 років, як правило, встановлюють спеціальну знімну апаратуру для виправлення прикусу. Це пов’язано з тим, що дитячий прикус легко виправити навіть за допомогою пластинок і кап. Підліткам і дорослим пощастило менше – їхній прикус вже сформувався і без незнімних брекет-систем не обійтися. Встановлюють брекети в таких випадках:

– за наявності проміжків між зубами;

– для витягування зуба з неправильним прорізуванням;

– за необхідності переміщення зубів, у тому числі і внаслідок втрати зуба.

Носіння брекетів

Брекети, залежно від стану зубного ряду, носять від 1 до 3-х років під постійним контролем лікаря. Найчастіше їх носять 1,5 року – але воно того варте. Після цього періоду для закріплення результату потрібно певний час носити спеціальні знімні пластини. Всього півтора року і до кінця життя Ваші зуби будуть радувати Вас і викликати почуття заздрощів у ваших співрозмовників.

 

Види брекетів.

На сьогоднішній день існує декілька різновидів брекетів:

металеві;

керамічні;

лінгвальні (фіксуються на внутрішній поверхні зубів).

 

    • Найпопулярнішими є керамічні брекети, а найдешевшими – металеві. Лінгвальні ніхто не помітить у Вашому роті, бо їх кріплять на внутрішню поверхню зубів, але коштують вони доволі дорого. Якщо ж Ви фінансово не в змозі встановити собі лінгвальні брекети, але й усмішку на цілий рік псувати не хочеться, то найкраще  Вам підійдуть сапфірові брекет-системи. Їхня конструкція не відрізняється від керамічних нічим, крім самих замків, зроблених з прозорого матеріалу який не впадає в очі.

За щоденного використання

рекомендуємо змінювати зубну

щітку раз у 2-3 місяці.