Карієс


Карієс зубів – це локальне захворювання твердих тканин зуба,що виникає після прорізування,під впливом комплексу несприятливих факторів як зовнішнього так і внутрішнього середовищ, та проявляється утворенням дефекту у вигляді порожнини.

Карієс виникає послідовно – спочатку на поверхні емалі зуба з’являється пігментна пляма (білого, а потім і жовтого кольору). Незабаром вона набуває коричневого забарвлення. Надалі руйнується емаль, а після цього дентин. Цей процес протікає досить повільно, у більш рідкісних випадках – швидко. Залишки їжі в ній є живильним середовищем для бактерій, котрі у великій кількості  містяться в порожнини рота.

Перша стадія карієсу може роками залишатися непомітною. При виявленні каріозної порожнини потрібно відразу звернутися до лікаря-стоматолога. В іншому випадку подальше руйнування зуба призведе до пульпіту і тоді вас уже «змусить» звернутися до фахівця нестерпний зубний біль.

 

Лікування карієсу

Лікування карієсу в даний час – це абсолютно безболісна процедура. Лікування карієсу проводиться під анестезією . Видалення зруйнованих тканин зуба відбувається під контролем карієс-детектора, який забарвлює тільки зруйновані тканини, таким чином не видаляється нічого зайвого. Потім проводиться заповнення порожнини сучасним пломбувальним матеріалом. Звертатись  до стоматолога необхідно при  перших ознаках  карієсу зуба.

При глибокому карієсі застосовується лікувальна прокладка з вмістом гідроксиду кальцію, що сприяє утворенню «вторинного» дентину, тим самим потовщуючи відстань  між пломбою  і пульповою камерою. У стоматології «Галдентс» використовуються найсучасні матеріали для лікування карієсу зубів.

Періодично ми рекомендуємо проводити процедуру професійного чищення зубів, що дозволяє ефективно очищати важкодоступні місця зубного ряду від зубного нальоту  і каменів.