Догляд за імплантами


Дентальная імплантологія в 21 столітті зробила крок далеко вперед. На сьогоднішній день цим вже нікого не здивуєш. Найрізноманітніші імплантаційні системи, дуже високий відсоток приживання і все менше протипоказань. Зараз, поставити імплант для багатьох людей не проблема. Основна проблема цих людей у ​​тому, що вони не вміють, або не знають, або просто не хочуть, бо не знають, правильно доглядати за «новими зубами». Хибна думка більшості людей мають подібні конструкції в порожнині рота полягає в тому, що це ж штучна структура, якій не загрожує ні карієс, ні пульпіт  і т.д.

Карієсу-то може і не буде, а ось ризик виникнення проблем з пародонтом при наявності імплантів у кілька разів збільшується. В результаті чого індивідуальна гігієна імплантів фактично повинна бути в кілька разів краще, ніж гігієна власних зубів.

Догляд за імплантами – це дуже важлива процедура, але як же правильно за ними доглядати?

По-перше, штучні зуби необхідно так само чистити зубною щіткою і пастою не менше двох разів на день. Вранці після їжі, ввечері перед сном. Варто зазначити, що при поганій гігієні, до штучних коронок, зубні відкладення точно так само добре фіксуються, як до емалі і дентину справжніх зубів.

По-друге, так само регулярно користуватися флосами (зубними нитками). При цьому, можливо використовувати, так звані, супер-флоси, спеціально виготовлені для гігієни різних ортопедичних конструкцій. Вони більш широкі, ніж звичайні флоси, що дозволяє видаляти залишки їжі і нальоту в досить великих, але важко доступних місцях – наприклад у промивних просторах мостовидних протезів. Третє правило догляду за імплантами – користуватися іригатором. Для тих хто має в порожнині рота штучні коронки, мостовидні протези, будь вони на імплантатах чи ні, він стає обов’язковим засобом гігієни. Обумовлено це тим, що іригатор більш якісно видаляє залишки їжі в міжзубних проміжках, а так само важкодоступних місцях штучних конструкцій. А так же, впливаючи на м’які тканини пародонту, покращує кровообіг і трофіку, що при наявності імплантів є вкрай важливим чинником. І нарешті, по-четверте, не забувати відвідувати гігієніста раз на пів року як мінімум, для проведення професійної гігієни імплантів.

У висновку, варто сказати про те, що при правильному, якісному та відповідальному догляду, імпланти прослужать «вірою і правдою» все життя, нітрохи не гірше, ніж власні зуби.