Ортодонтія


Ортодонтія. Ортодонтія – галузь стоматології що активно розвивається і отримала широку популярність в сучасному суспільстві. Кожна друга людина має хоча б найменше уявлення про призначення даного розділу медицини.

Ортодонтія займається профілактикою і лікуванням аномалій пов’язаних з прикусом. Прикус – це певне співвідношення зубів верхньої та нижньої щелепи. Існують фізіологічний і патологічні види прикусів. Формування нормального (фізіологічного) прикусу багато в чому залежить від способу життя , починаючи з самого дитинства, коли дитина ще харчується грудним молоком матері. З часом, як малюк підростає, важливо, щоб у нього не розвивалися різного роду шкідливі звички, наприклад, смоктання пальця,соски, ротове дихання, а так само кусання ручок і олівців. Так як прикус остаточно сформовуєтся десь до 13-14 років, до цього часу його досить легко «зіпсувати» не займаючись своєчасною профілактикою. Надалі все, звичайно, поправимо, але для цього необхідно вдаватися до більш серйозних заходів починаючи від носіння брекет-систем і закінчуючи зубощелепними операціями.

Якщо раніше вважалося, що ортодонтія призначена для лікування дітей і підлітків, то зараз до допомоги ортодонта вдаються досить дорослі і навіть зрілі люди з цілком давно сформованим прикусом.

Ортодонтія для дітей

Що стосується дітей до 12-13 років, то їх лікування у ортодонта відрізняється метою і методами. Основна мета полягає в запобіганні утворення патологічного прикусу та ускладнень, які він може викликати. Лікування дітей у цьому віці відбувається на так званій знімній апаратурі, яку дитина носить строго в визначений час та самостійно може зняти, наприклад, перед прийомом їжі. Так як вся зубощелепова система у дітей ще тільки формується, то необхідно не виправляти, а ще тільки направляти розвиток прикусу «в потрібне русло».

Ортодонтія для дорослих

З дорослими все справи йдуть трохи по-іншому. Якщо ми говоримо про підлітків 13-17 років, то в даному випадку ортодонтія займається ще профілактикою. У людей більш старшого покоління, як правило, вже є ті чи інші наслідки неправильного прикусу, тому тут йдеться більше про лікування і профілактику виникнення подальших ускладнень. Так само варто відзначити, що з 12-13 років лікування проходить вже не на знімній апаратурі, а на повноцінних брекет-системах, які на період лікування, є незнімними.