Бюгельні протези


Сучасна стоматологія досягла небувалих висот, для неї практично не існує не вирішуваних завдань. З появою дентальної імплантології з’явилась можливість виключити всі мінуси знімного або частково знімного протезування. Але, на жаль, не дивлячись на всі існуючі нововведення, далеко не всі люди з тих чи інших причин можуть дозволити собі дентальні імплантати. Пов’язано це не тільки з великими матеріальними витратами, а й зі станом здоров’я людини, так як існує ряд протипоказань до дентальної імплантації.

У тих випадках, коли людина потребує протезування і їй необхідно чимось жувати і посміхатись, але провести імплантацію неможливо, лікар  виходить з положення, пропонуючи пацієнтові ряд альтернативних рішень. Вибір конструкції безпосередньо залежить від конкретного клінічного випадку і може закінчуватись постановкою мостовидного або повного знімного протезу.

У даній статті ми розповімо про так звані   бюгельні протези, які використовують при частковій вторинній адентії  і неможливості постановки дентальних імплантатів.

Бюгельний протез це досить поширений вид частково знімного протезування. У зв’язку з тим, що бюгельні протези мають вигляд дуги, завдяки чому і отримали свою назву (з німецької «bugel» – «дуга»), вони надійно фіксуються на альвеолярному відростку. Так само, за рахунок того, що каркас таких протезів складається з металу він є дуже міцною конструкцією. Залежно від складності ситуації в порожнині рота, бюгельні протези можуть виконувати декілька функцій. У простому випадку, при відсутності значної кількості зубів, бюгельний протез заміщає дефект і фіксується на наявні зуби. У тому випадку, коли залишились  зуби,що  мають невелику рухомість, бюгельний протез може виконувати роль шини, тобто виготовляються так звані шинируючі бюгельні протези.

Так як, подібна конструкція все-таки є знімною, її необхідно періодично знімати для забезпечення належного гігієнічного догляду .  Протез постійно перебуває в порожнині рота і абсолютно не заважає розмовляти і пережовувати їжу.

Бюгельні протези це хороша альтернатива незнімному протезуванню, відмінно виконує свої основні функції.