Мостовидні протези


Всім знайома ситуація, при якій людина втрачає зуб. Навіть відсутність одного єдиного зуба завжди призводить до перерозподілу навантаження на сусідні , що збільшує ризик захворювань порожнини рота. У цій ситуації існує декілька варіантів лікування. Одним з яких є протезування при втраті одного або декількох зубів є використання мостоподібного протезу . Назва “Мостоподібний протез” говорить сама за себе – є дві точки опори в вигляді двох сусідніх зубів, а між ними знаходиться зубний протез. При жуванні все навантаження передається на опорні зуби. Раніше на опорні зуби необхідно було встановлювати  коронки, але сьогодні можна обійтися і без цього.

 

 

Види мостовидних протезів:

  •  Металокерамічні і металопластмасові мостовидні протези.
  •  Адгезивні (приклеюються) мостовидні протези. Для фіксації моста використовуються сучасні композитні матеріали.
  • Мостовидні протези з пластмаси.
  • Мостовидні протези зі штампованими металевими коронками і комбінованим тілом протеза.
  • Мостовидні протези на замкових кріпленнях.
  • Суцільнолиті  мостовидні протези.

У кожного з видів мостовидних протезів є свої переваги і недоліки, виходячи з яких, лікар-ортопед обиратиме  найкращий для кожного пацієнта,тобто індивідуально підібраний.

Вибір типу мостовидного протеза залежить від багатьох факторів, починаючи з особливостей прикусу і закінчуючи станом зубів. Іноді вирішальним фактором може виявитися і фінансовий, так як сучасні технології та кращі матеріали найчастіше виявляються дорожчими. Але більш висока ціна сучасних мостовидних протезів обумовлюється довгим терміном служби і більш високою естетикою.

Також, існують варіанти мостовидних протезів, які фіксуються на імплантатах. Цей варіант кращий при значній втраті зубного ряду.

Правильно встановлений мостовидний протез може служити більше 10 років при правильному догляді за ним.