Імплантологія


Імплантація в стоматології досить поширене явище. Якщо у людини є можливість встановити дентальні імплантати, на які в подальшому фіксується незнімна конструкція, то часто люди обирають саме цей шлях усунення адентії (відсутність зубів).

В даний час, даний розділ стоматології  досяг великих висот. Найновітніші матеріали і методики дозволяють добитися неймовірних результатів.

Імплантація зубів це найкраща альтернатива незнімному протезування у вигляді мостовидних протезів. Повну адентію обговорювати навіть не варто, так як і без того зрозумілі всі плюси незнімного протезування. Розберемо варіант часткової адентії, коли відсутній один або кілька зубів. Раніше, для того щоб відшкодувати дефект, необхідно було обточувати здорові зуби, найчастіше, навіть їх депульповувати, що б встановити мостовідний протез. Так само, зробивши, так званий «міст», варто пам’ятати про те, що це не на завжди, і що з часом його необхідно буде міняти. Крім цього існує великий ризик рано втратити зуби, що йдуть під опори. Пояснюється це тим, що жувальна навантаження розподіляється на зуби не рівномірно, і те навантаження, яку ніс на собі відсутній зуб, тепер перекладається на сусідні зуби. Природно, що термін їх служби значним чином скорочується.

Імплантологія дозволила уникнути всіх цих ускладнень. По-перше, бо кожен зуб виконує тільки свою функцію і відповідає кожен за себе. По-друге, сусідні зуби ніяк не зачіпаються і залишаються живими,
що знов-таки, грубо кажучи, продовжує їх діяльність.

Імплантація – це оперативне втручання для якого, як і для будь-якої операції, як існують показання так і протипоказання. Показання одне – відсутність зубів. А ось список протипоказань небагато
довше. Перелічимо основні з них:

  • Захворювання центральної нервової системи
  • Онкологічні захворювання
  • Порушення імунної системи
  • Захворювання крові, пов’язані з порушенням її згортання
  • Цукровий діабет I-типу

Природно, що перед таким серйозним втручанням, попередньо проводять ряд аналізів. А саме, робиться загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, ряд рентгенологічних досліджень. Це стандартна процедура абсолютно для всіх пацієнтів йдуть на імплантацію зубів.