ПротезуванняОртопедична стоматологія займається безпосередньо протезуванням зубів за допомогою найрізноманітніших методів. Починаючи від повністю знімних протезів і закінчуючи коронками на імплантатах.

Чому так важливо займатися протезуванням зубів?

Кожний зуб це окремий орган, який має свою кровоносну та  нервову систему, і виконує свою певну функцію. В нормі, все відбувається таким чином, що при наявності всіх необхідних зубів, при відкушуванні і пережовуванні їжі, жувальне навантаження розподіляється рівномірно по всіх зубах. При руйнуванні або втраті, навіть одного зуба, відбувається перевантаження всіх інших, так як жувальне  навантаження, призначене  для відсутнього зуба, розподіляється серед решти. У зв’язку з цим, термін служби здорових зубів значно скорочується. Крім цього, при відсутності одного або декількох зубів відбувається порушення прикусу, що може призвести до захворювань СНЩС (скронево-нижньощелепового суглоба)

Протезування необхідно як при повній, так і при частковій втраті зубів. В ідеальному варіанті кожен зуб повинен бути «Сам за себе», тому стоматологи рекомендують установку дентальних імплантатів . Якщо ж з тих чи інших причин людина не може собі цього дозволити, необхідно протезувати зуби за допомогою мостовидних, знімних або частково знімних протезів.

У тому випадку якщо зуб значно зруйнований каріозним  процесом  і відсутні 30% і більше твердих тканин, його необхідно покривати, так званою коронкою. Робиться це для того, щоб запобігти його подальшому руйнуванню, збільшення  терміну його  служби та уникнення  подальшої імплантації зубів.