Зубні коронки


 Коронка – це частина зуба, яка виступає в порожнину рота над яснами. Шийка і корінь зуба в нормальному стані не повинні бути видні. Основна функція коронки зуба – механічна обробка їжі. Тому вона повинна бути максимально міцною і твердою. Це досягається завдяки наявності твердих тканин зуба: емалі та дентину. Штучна зубна коронка – це незнімний протез, що виготовляється з різних матеріалів для фіксації протезів або відновлення форми та кольору. Після процесу протезування зубна коронка стає новою жувальної поверхнею зуба.

Коронки використовуються для відновлення зубів, сильно зруйнованих карієсом, тріснутих, зламаних або змінивших колір.

Сьогодні все ще застосовуються зубні коронки із сплавів різних металів – вони дуже міцні, але з естетичної точки зору зовсім не радують свого власника – металевий блиск в роті вийшов з моди. Найбільш поширеними в даний час є металокерамічні  зубні коронки. Вони являють собою дуже міцний металевий каркас, покритий тонким керамічним шаром. Ця * коронка * зовні не відрізняється від оточуючих її здорових зубів, а по міцності навіть перевершує їх.

Головний недолік зубних коронок  в тому, що під них зуб доводиться преперувати . Але жертви виправдані, особливо, якщо немає іншого способу повернути зубу його красу, форму і міцність. Якісно встановлена коронка при правильному догляді може прослужити до 20 років.