Кіста зуба


Кіста зуба – це порожнинне освіта, найчастіше, навколо верхівки кореня зуба. Вміст цієї порожнини зазвичай – рідина. Кіста – це такий своєрідний відповідь організму на проникнення інфекції. Дуже неприємна особливість кісти це її постійне зростання, а це означає, що здорова кісткова тканина навколо коренів зуба постійно зменшується. Все це, створює реальну загрозу зубах навколо коренів яких вона утворилася.

Причини утворення кісти зуба

Травма і інфекція – це основні причини утворення кісти зуба. Інфекція зазвичай потрапляє всередину кореневого каналу при неправильному лікуванні зубів. Часто кіста зуба виникає в результаті гаймориту або будь-якого інфекційного захворювання, при якому шкідливі мікроби переносяться всередину ясен з кровотоком. Протягом довгого часу кіста ніяк себе не проявляє. Клінічні симптоми з’являються, тільки тоді, коли вона досягає досить великих розмірів (приблизно 3-4 см в діаметрі) або при загальному ослабленні організму (наприклад, після перенесених інфекційних захворювань). А та область щелепи, на якій розташований зуб з кістою, опухає, випирає і особа стає асиметричним.

Загострення  кісти зуба приводить до гнійних процесів в кістковій тканині – “Флюсу”, що не рідко закінчується видаленням зуба . Щоб цього не сталося, необхідно звернеться до лікаря за допомогою. Стоматологи «Галдентс»  з радістю допоможуть позбутися від цієї недуги.

Лікування кісти зуба

Чим раніше була виявлена ​​кіста зуба і розпочато лікування, тим більше вірогідність зберегти зуб. Лікування кісти може бути проведено двома основними способами в залежності від розміру і типу кісти – безопераційним і хірургічним. При безопераційному способі порожнину кісти заповнюється цементним вмістом, однак цей метод прийнятний тільки для зубних кіст  маленьких розмірів (до 8 мм в діаметрі).

Однак набагато частіше застосовується хірургічне втручання. За допомогою цього методу проводиться хірургічне видалення кісти, на жаль в деяких випадках може знадобитися хірургічне видалення кісти разом із зубом.

Стоматолог призначає лікування після видалення кісти зуба: полоскання розчином антисептика, якщо зуб болить, призначаються нестероїдні протизапальні і знеболюючі. У випадку, коли підвищується температура, лікар призначає антибіотик. Виявлення та ліквідація кісти зуба особливо успішні на ранніх стадіях захворювання. Тому, періодичні візити до стоматолога і діагностика стану раніше лікованих каналів – шлях, який дозволить зробити це з мінімальними втратами. Також візит стоматологічну клініку допоможе попередити інші захворювання зубів, такі як карієс і періодонтит.