Терапія


Терапевтична стоматологія – це одна із галузей стоматології,що займається в основному профілактикою і лікуванням карієсу та його ускладнень. До ускладнень карієсу відносяться такі захворювання як пульпіти, тобто запалення пульпи або як прийнято говорити запалення нерва, періодонтити, характеризуються наявністю запального процесу в періапікальних тканинах. Крім карієсу і його негативних наслідків, існує група некаріозних захворювань зубів, лікуванням яких займається лікар стоматолог-терапевт. Не дивлячись на те, що в даний час, в стоматології з’являються все більш вузькі спеціальності, що займаються конкретними патологіями, у тому числі пов’язані із захворюваннями слизових, лікар-стоматолог-терапевт цілком компетентний, щоб допомогти в лікуванні різного виду стоматитів , хейлітів , глоситів  і т.п. ..

На сьогоднішній день, терапевтична стоматологія,Терапіязавдяки новітнім технічним і науковим нововведенням, зробила  значний крок вперед. Для неї практично немає нездійсненних завдань. У нашій стоматології є все необхідне обладнання для грамотної діагностики та якісного лікування, різних за складністю захворювань зубощелепової системи. Наприклад,  в діагностиці та лікуванні карієсу застосовуються спеціальні, сучасні матеріали,які  дозволяють якісно і надійно провести роботу, уникнувши рецидивів захворювання.

Терапевтична стоматологія за своєю значимістю і важливістю стоїть відразу ж після профілактичної. Якщо вже не вдалося запобігти поява карієсу, то необхідно вчасно і правильно його лікувати. Інакше, він по наростаючій, переходить в пульпіт, потім у періодонтит, а потім можливим є і видалення зуба . Варто зазначити, що саме карієс, практично в 97% випадків є основною причиною різних, важких захворювань зубів. Карієс існував за всіх часів, але в наш час, ураження цією недугою досягає страхітливих розмірів, практично 100% населення…  Але навіть 50% з них вчасно не звертаються до стоматологів.

Що значить вчасно відвідати стоматолога і запобігти прогресування процесу? А все дуже просто! Необхідно обов’язково раз на півроку відвідувати стоматолога, як і будь-якого іншого лікаря, для  профілактичних оглядів. Чому саме раз на півроку? Тому що, це найоптимальніші терміни, під час яких захворювання навіть якщо і виникло, то не встигло розвинутися на стільки, щоб доводилося застосовувати кардинальні заходи. На ранніх стадіях, карієс лікується досить швидко і безболісно, ​​головне правильно і вчасно його продіагностувати. Вся складність полягає в тому, що при початковому або поверхневому карієсі пацієнт не відчуває абсолютно ніяких неприємних  відчуттів. Навіть банально чутливість зуба ніяк не підвищується. На цій стадії карієс може помітити тільки стоматолог під час огляду, так як перша ознака демінералізації емалі та розвитку карієсу це проста зміна кольору. Емаль стає крейдоподібного відтінку, без характерного блиску. Сам пацієнт цього ніколи не помітить. Ось чому, повторюючись, ми закликаємо Вас, не нехтувати, регулярними профілактичними оглядами у фахівців. Терапевтична стоматологія допоможе обійтися без неприємних процедур в майбутньому.