Робот-стоматолог

Медицина розвивається шокуючими темпами. Зараз ми не можемо уявити проведення операції без попереднього рентгену та ретельного огляду пацієнта. А раніше про це не могли і подумати.

Китайські вчені пішли значно далі. Зовсім нещодавно операцію по імплантації зубів провів робот. Навчання у медичних вишах досить дороге і в країни спостерігається дефіцит фахівців. Робот розроблявся вченими дуже довго і зараз цілком придатний для використання на практиці.

Операцію з імплантації двох зубів робот виконував близько години. Перед процедурою дантисти налаштували всі показники: кут, глибину та рухи, необхідні для правильної імплантації. Наразі людський ресурс ще потрібний для корегування функціонування робота, але з часом планується повністю незалежний механізм.

Зуби, імплантовані роботом, були створені за допомогою 3D-друку. 3D-принтери зараз стали дуже популярними у всіх сферах: від моди до важкої промисловості. Варто зазначити, що похибка становила всього 0,2−0,3 мм – це цілком допустимо для роботи звичайного стоматолога.

Пацієнт був під наркозом  залишився задоволений процедурою. Зараз складно уявити клініки стоматології баз досвідчених лікарів, але можливо зовсім скоро ми сміливо довірятимемо подібним “дантистам”.