Стоматит: як уникнути?

 

Ротова порожнина місце скупчення значної кількості бактерій. Вона потребує регулярного догляду та професійної гігієни, адже захворювання можуть вразити не лише зуби, а й слизову оболонку.
За статистикою кожен п’ятий українець стикався з таким явищем як стоматит. Проявляється він у різноманітних формах та місцях, а причин виникнення безліч. Ослаблення імунітету, стреси, хвороби ШКТ, авітаміноз, серцево-судинні захворювання можуть спричинити стоматит, однак варто звертати увагу і на такі причини:

  • недотримання норм гігієни;
  • не кваліфіковано виконане зубне протезування;
  • дисбактеріоз порожнини рота;
  • карієс;
  • непереносність певних медичних препаратів.

Симптоми стоматиту розпочинаються з незначних почервонінь слизової оболонки ротової порожнини. Згодом вони починають напухати та викликати больові відчуття та печіння. Потім утворюються ранки, покриті сірим або білим нальотом. Дискомфорт посилюється, їсти та пити дуже боляче, а в деяких випадках підвищується температура та напухають лімфатичні вузли.
Що ж робити для уникнення цього захворювання? Важливо дотримуватись порад стоматолога та чистити зуби двічі на день і не забувати про регулярні профілактичні візити до дантиста. Якщо Ви носите брекети, варто ретельніше підходити до домашньої гігієни ротової порожнини. Не варто споживати багато пряної, гострої та хрусткої їжі, мінімізувати споживання алкогольних напоїв та апельсинових соків.
А ще значною проблемою те, що захворівши один раз, Ви піддаєтесь ризику знову стикнутись зі стоматитом. Тому варто дуже ретельно підбирати раціон та спосіб життя.
Будьте здоровими та турбуйтесь про здоров’я ротової порожнини разом з нами!