Поговоримо про пломби?

Ще з дитинства ми чули про пломби та те, що вони допомагають «вилікувати» наші зуби від карієсу та інших захворювань. Насправді зубні пломби відновлюють ділянки зубів, що зазнали руйнування.
Основними вимогами для будь-якої пломби є:
• Нетоксичність
• Нерозчинність
• Швидке затвердіння
• Незмінність кольору
• Міцність

Існують два види пломб: тимчасові та постійні. Тимчасові або діагностичні пломби ізолюють частину зуба, куди внесено певні лікувальні засоби. Вони не є дуже міцними і передбачають вилучення через декілька днів (1-3).
Постійні пломби створюються з міцних матеріалів та функціонують від декількох років до декількох десятків років.

Композитні пломби складаються з органічних та неорганічних речовин і тверднуть під впливом ультрафіолету або певних хімічних процесів. Дантист повинен правильно підготувати поверхню зуба до встановлення, адже технологія є досить складною.

Світлові пломби є одними з найсучасніших і найпростіших в установці. Закріплюються вони ультрафіолетовим світлом, а потім лише проводиться полірування поверхні. Світлові або фотополімерні пломби можна встановлювати вагітним.

Цементні пломби – найдешевший та найпростіший варіант пломб. В склад входить спеціальний порошок та рідина, котрі при взаємодії утворюють необхідну консистенцію. Однак вони є не найнадійнішими.

Металеві пломби зараз майже не використовуються, але є дуже міцними.

Пластмасові пломби є високо естетичними, адже можна підібрати будь-який колір матеріалу, однак мають низку недоліків: від викликання алергічних реакцій до швидкого просідання.

Серед значного різноманіття пломб ідеальний та індивідуальний варіант може підібрати висококваліфікований спеціаліст, котрий знає всі тонкощі технологічного процесу. Обирайте здорову посмішку та вчасно відвідуйте лікарів.