Що таке хвороба  «зайвих зубів» ?

 

 

Всі ми маємо два комплекти зубів: молочні (20) та постійні (32). Але 2% людей на планеті має трішки більше… або не трішки.

  • Що ж це таке? Гіпердонтія – хвороба, симптомами якої, є зайві ікла та різці в зубному ряді. Зустрічається вона частіше у чоловіків та діагностується ще в дитинстві.
  • Чому така патологія існує? Вчені висувають два припущення з цього приводу. З одного боку, причиною можна вважати наявність більшої кількості зубів у первісних людей, а організм час від часу хоче відновити цю особливість. А з іншого, аномалія може почати утворення ще в утробі матері, котра переносить певні інфекційні хвороби, має шкідливі звички або відчуває негативний вплив екології.
  • Хворі можуть мати дефекти язика, порушений прикус, травми ротової порожнини, важко вимовляти звуки, тощо. Додаткові зуби можуть бути шилоподібними, іклами чи премолярами. Перші два види зустрічаються на верхній щелепі, а премоляри – в області щоки (зверху або знизу).
  • Як боротись? Дуже важливо вчасно діагностувати подібну аномалію, адже в дитинстві цю проблему можна усунути значно швидше, простіше та дешевше. Додаткові зуби з’являються разом з постійними, тому в ранньому віці їх можна побачити за допомогою рентгену. Проводяться спеціальні процедури та масажі для пришвидшення росту цих зубів. Кваліфікований спеціаліст може провести операцію з видалення зайвих екземплярів та вирівняти зубний ряд, якщо виникли дефекти. Процедура проводиться за участі хірурга, стоматолога та терапевта.

Гіпердонтія – дуже рідкісна хвороба, однак для забезпечення здорового росту зубів варто з дитинства мати звичку відвідувати дантиста двічі на рік. Будьте здоровими та доглядайте за своїми зубами, адже здорова посмішка – запорука Вашого успіху.