Пульпіт: симптоми, причини, лікування

 

Дуже часто ми чуємо про пульпіт. Але, що це таке, чому виникає і як лікується, ніхто не знає. Для початку, варто зрозуміти, що таке пульпа.
Пульпа – наповнення зуба у вигляді волокнистої м’якої сполучної тканини, що містить значну кількість лімфатичних та кровоносних судин, нервових закінчень. А пульпіт – це запальна реакція пульпи, котра спричинена певними чинниками. Основними симптомами є сильний біль, що посилюється у нічний час та можливий неприємний запах з рота.
Чому він виникає? Є декілька причин виникнення пульпіту. Основною є не вилікуваний або вилікуваний неправильно карієс, котрий проник вглиб зуба. Запальні процеси в організмі, а саме: гайморит, грип, краснуха та інші, теж можуть сприяти виникненню пульпіту. Також пошкодження при обточуванні зуба чи певні травми можуть спричинити хворобу. Кожен випадок індивідуальний і факторів може бути безліч, однак ще одним поширеним є захворювання ясен.
Вважається, що лікування пульпіту, це дуже дорого та болісна процедура. Але справжні фахівці можуть провести її швидко та запобігти утворенню хронічної форми захворювання. Є два види лікування пульпіту: консервативний та хірургічний. Але послідовність дій в них подібна. Спочатку проводиться анестезія, адже зубний «нерв» запалений і викликає сильний біль. Згодом за допомогою спеціальних приладів знімається верхній шар зуба та промиваються зубні канали. Після ретельного очищення проміжки заповнюються спеціальним матеріалом та лікувальною прокладкою. Зверху зуб пломбується та формується правильна його форма.
Варто пам’ятати, що сучасна стоматологія досягла неймовірного рівня розвитку, однак пульпіт – це серйозне захворювання, котре спричиняється довгий період часу. Тому відвідуйте дантиста систематично, щоб запобігати подібним ускладненням.