Досить боятися гарячого чаю!

Підвищена чутливість зубів або гіперестезія набуває все більшої «популярності» сьогодні. Через неправильне харчування та стреси наша емаль страждає і це спричиняє больові відчуття, під час споживання холодних, гарячих або кислих продуктів.

Існує декілька причин виникнення цієї хвороби. Надто жорстка зубна щітка може пошкоджувати емаль та провокувати різні захворювання, а зубні пасти з небезпечним складом погіршують цю ситуацію. Неправильне харчування та продукти, котрі впливають на порушення PH-балансу, призводять до хімічного руйнування зуба, адже організм не отримує достатньої кількості поживних речовин. Стреси та депресії, які все частіше стають звичним явищем, впливають на весь організм, у тому числі і на нормальне функціонування ротової порожнини.

Для уникнення та профілактики гіперестезії варто включити у свій раціон продукти, багаті кальцієм, фосфором та вітаміном А, не гризти нігті, придбати щітку середньої жорсткості, не зловживати відбілюючими зубними пастами та раз на півроку навідувати стоматолога.

Виділяють три види гіперестезії: реакція зубів на температуру продуктів, на хімічний склад та виникнення больових відчуттів при будь-яких подразниках. І всі вони успішно лікуються. Спочатку дантист проводить огляд та усуває пошкодження зубів: зубний камінь, карієс, дефекти емалі. Далі мікропори в емалі заповнюються спеціальною речовиною, котра закріплюється за допомогою фізіотерапевтичного методу. А завершити лікування пацієнт може вдома, використовуючи спеціальні капи, котрі зменшують чутливість зубів.

Отож, не нервуйте, правильно харчуйтесь та не бійтесь приходити до професіоналів за ідеальною посмішкою!