Для чого необхідна професійна гігієна ротової порожнини

Професійна гігієна порожнини рота являє собою комплекс процедур, які включають:

  • видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового чищення;
  • видалення нальоту і легке відбілювання апаратом AirFlow;
  • полірування зубів професійними пастами.

Навіщо ж потрібна гігієна порожнини рота в кабінеті у стоматолога? Справа у тому, що навіть найретельніше і регулярне чищення зубів у домашніх умовах, з використанням якісних зубних щіток та паст не повністю запобігає утворенню нальоту і часто не допомагає уникнути виникнення зубного каменю.

Професійна чистка зубів дозволяє видалити усі утворення на зубах, завдяки чому забезпечується ефективна профілактика карієсу, парадонтиту та ряду інших захворювань. Одночасно з цим зуби стають не тільки чистими, але і дуже гладким, а також висвітлюються на кілька тонів.

Багато називають процедуру гігієни зубів вибілюючою, але насправді вона такою не є. Ефект освітлення досягається за рахунок того, що за допомогою апарату AirFlow видаляється пігментований наліт від харчових барвників і куріння. Зубам повертається природний колір, після чого, при бажанні, можна скористатися іншими методиками відбілювання.

Після процедури слід на кілька годин утриматися від куріння, а також вживання напоїв, дратівливих емаль: чаю, кави, червоного вина. За цей час на поверхні зубів утворюється кутикула – природна захисна плівка.

Етапи професійної гігієни

У першу чергу, віддаляється як над ’ясенний, так і під ’ясенний зубний наліт за допомогою спеціального апарату, ультразвукового скалера. Зубний камінь є дуже твердим, тому його механічне видалення представляє проблему і є травмонебезпечним для пацієнта. Використання хімічних препаратів може призвести до пошкодження емалі. Ультразвуковий скалер ж дозволяє підібрати оптимальну частоту і амплітуду коливань для безпроблемного видалення зубного каменю.

Другий етап – видалення пігментованого нальоту апаратом AirFlow. Цей прилад подає під високим тиском суміш повітря, водного спрею і бікарбонату натрію, за рахунок чого усуваються всі відкладення не тільки на поверхні зубів, але і в міжзубному просторі.

Після чищення проводиться полірування поверхні зубів спеціальними абразивними пастами.

Коли не слід вдаватися до професійного чищення

У професійної гігієни порожнини рота практично немає протипоказань, але від неї слід відмовитися:

  • вагітним жінкам та тих, хто годує груддю;
  • маленьким дітям з молочними зубами або постійними, які нещодавно прорізались;
  • людям, які страждають на такі захворюваннями, як бронхіальна астма та хронічний бронхіт;
  • людям, які входять у групу ризику (які страждають на туберкульоз, ВІЛ, різними формами гепатиту);
  • під час загострення захворювань.

Професійна гігієна зубів – ефективний, швидкий, а найголовніше, абсолютно безболісний метод повернення здорової та красивої усмішки. Вся процедура триває не більше півгодини.

В залежності від індивідуальних рекомендацій лікаря-стоматолога необхідно проводити професійну гігієну раз в півроку чи рік.