Що таке зубний наліт

Що таке зубний наліт?

Зубний наліт – це накопичення бактерій у вигляді безбарвної плівки. Зубний наліт є основною причиною розвитку карієсу і пародонтиту, і при недотриманні щоденних заходів гігієни ротової порожнини, згодом він може затвердіти і перетворитися на зубний камінь.

Як дізнатися чи є зубний наліт?
Зубний наліт утворюється у всіх – процес скупчення бактерій у ротовій порожнині відбувається безупинно. У процесі життєдіяльності мікроорганізми використовують харчові інгредієнти і нашу слину. Вони виділяють кислоту, що починає діяти на емаль. При багаторазовому повторному впливі кислот зубна емаль руйнується, ведучи до формування каріозної порожнини. Невидалений зубний наліт може призвести до подразнення ясен, а потім і до розвитку гінгівіту (що характеризується почервонінням, набряком і кровотечею ясен), пародонтиту і втрати зубів.

Як запобігти утворенню зубного нальоту?

При дотриманні правил гігієни порожнини рота запобігти утворенню зубного нальоту неважко. Неодмінно дотримуйтеся наступних правил:
1. Чистіть зуби не менше двох разів на день із метою видалення нальоту з усіх поверхонь зубів.
2. Щодня користуйтеся зубною ниткою для видалення нальоту з міжзубних і підясенних просторів, де чищення щіткою менш ефективне.
3. Обмежте вживання їжі, багатої на цукор і крохмаль, особливо закусок між основними прийомами їжі.
4. Регулярно відвідуйте стоматологію Galdents для проведення професійної чистки зубів та профілактичного огляду ротової порожнини.