Куксова вкладка


Зруйнованої коронкової частини зуба Куксова вкладка – це суцільнолита конструкція зміцнююча зуб зсередини і при цьому відновлює його коронкову частину. Коронкова частина відновлюється таким чином, щоб на неї можна було зафіксувати штучну коронку. Тобто, ця частина вкладки має вигляд кукси обточеної зуба. Звідси власне і назва – Куксова вкладка.

Куксова вкладка може бути, як цільна, так і розбірна штифтові. Другі, як правило, встановлюють на багатокореневих зуби. Кульшових вкладки бувають металеві (кобальтохромовие сплав і золотовмісний сплав), безметалеві, а так само з оксиду цирконію.

До куксових вкладкою, як і до всього в сфері медицини є певні показання. Основне з них це значне руйнування зуба, аж до рівня ясен. Якщо ж руйнування зуба йде глибоко під ясна, зуб підлягає видаленню.

При постановці куксових вкладок зуб необхідно належним чином підготувати. А саме, пройти ендодонтичне лікування. Канал або канали зуба повинні бути якісно запломбовані до верхівки кореня. Контроль якості пломбування можна провести за допомогою рентгенологічного дослідження. Наступним етапом стоїть, як би не здавалося дивним – Розпломбування каналів на 1/2- 1 / 3 довжини кореня зуба. Іншими словами, готується ложе для майбутньої куксової вкладки. Каналу надається певна ширина і конусність. Потім знімається силіконовий двошаровий зліпок, де друкується ідеальна форма майбутньої вкладки. Зліпки знімаються, як з верхньої, так і з нижньої щелепи, так як при лабораторному виготовленні конструкції необхідно розуміти співвідношення щелеп і зубів антагоністів, що б зробити коронкову частина вкладки необхідної розміру, нахилу і форми.

Після цього вкладка фіксується в зубі на склоіономерний цемент, або на цемент подвійного отверждения (залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​вкладка). Весь той час, поки готуватися постійна коронка, на вкладку фіксується тимчасова пластмасова коронка. Робиться це для того, щоб не порушувалася естетика посмішки, а так само відбувалося формування ясна навколо неї. Далі, в це чи наступне відвідування лікар злегка препарує коронкову частина вкладки і знімає зліпок, вже під постійну коронку.

Вибір коронки, так само залежить від того який матеріал використовувався під вкладці, якщо це цирконієва вкладка, то на неї так само ставитися коронка з оксиду цирконію. Якщо вкладка зі звичайного кобальтохромового сплаву, то на неї немає сенсу ставити коронку на золотовмісної сплаві, або вже тим більше безметалловую коронку.

При правильному і якісному відновленні зубів куксовими вкладками, вже здавалося «зниклі» зуби прослужать ще дуже багато років, повноцінно виконуючи свої функції.