
Які бувають зубні протези?
Лікарі радять протезування або імпалантацію у випадках коли лікування було запущено, зустрічались тяжкі форми пародонтозу і було втрачено один або декілька зубів. Якщо порівнювати ці дві процедури, то протезування є дешевшим.
Виділяють такі типи протезів:
- знімні;
- частково-знімні;
- умовно-знімні.
Знімні протези використовують за умови втрати декількох зубів, коли неможливо закріпити незнімний протез.
Найпопулярнішими є так звані «зуби на присосках». Це пластинчаті акрилові протези, які виготовляються з акрилової пластмаси. Дехто вважає ці протези токсичними, однак подібна їх дія не доведена.
Гнучкі нейлонові зубні протези радять людям, схильним до алергічних реакції. Вони є абсолютно не токсичними та мають естетичний вигляд.
Бюгельні протези відносять до частково-знімних. Вони закріплюються за допомогою кламерів (дуг, котрі не псують зубну емаль) та замків (абсолютно непомітних кріплень).
Пластинчасті протези і знімні сектори є видами частково-знімних протезів. Також до них відносять імедіат-протез. Цей метод ще називають метеликом і використовують для усунення проблем зубного ряду. Однак, цей метод є досить ризиковим і забороненим в деяких країнах, адже випадіння протеза уві сні може стати причиною асфікції. Умовно-знімні протези встановлюють, зазвичай, при втраті одного жувального зуба.
Розібратись у видах зубних протезів, саме тому варто звернутись до професіоналів, котрі проаналізують індивідуальні особливості кожного пацієнта та підберуть найкомфортніші та найбезпечніші види протезів.