Діастема: лікувати чи ні?

Щілина між зубами присутня у 7-11% населення. Хтось комплексує, хтось біжить до стоматолога, а хтось стає зіркою.

  • Причини діастеми є різноманітними: від спадковості до звички гризти ручку в початковій школі. Також невідповідність щелепних кісток та зубів може вплинути на формування щілини. А надто велика вуздечка може спричинити досить великий проміжок. Хоча інколи діастема між молочними зубами зникає при зміні на постійні. Однак фахівці радять обов’язково проконсультуватись з дантистом та дізнатись причину.
  • Якщо попередній вид має назву неправдива діастема, то у дорослих зустрічається істинна діастема. Вона може бути маленькою та непомітною (1 мм) або сягати розміру в 1 см. Така діастема виникає зазвичай при втраті зуба та зміщенні зубного ряду.
  • Є три основні види лікування діастеми: нарощування зубів, ортодонтичні методи та установка вінірів. Другий метод найтривалішим, але дефект усувається назавжди. Інші методи вартісними, однак термін використання прорахувати неможливо.

Багато людей комплексують через цей дефект, однак в 1960-х роках він набув неймовірної популярності серед моделей та акторів. І зараз ми знаємо таких відомих і особливих моделей: Лара Стоун, Ешлі Сміт, Джорджія Мей Джаггер, Еббі Лі Кершоу та Ліндсі Уікссон. А Ванесса Параді французька модель і актриса, маючи такий дефект, стала музою для Chanel з 1991 року.

Отже, будьте унікальними та не соромтесь себе. Кожна Ваша особливість може стати козирем! Головне вчасно відвідувати фахівців та бути впевненим, що загрози Вашому здоров’ю немає!