Моторошний скрип

Всі ми маємо різноманітні погані звички, котрі намагаємось викорінити чи змінити, але є одна звичка, котру діагностувати самому дуже складно. Бруксизм – самовільне скорочення жувальних м’язів під час сну, спричиняє скрипіння зубів та негативно впливає на зуби та емаль.
Подібне захворювання характерне лише – 1-3 % населення. Однак воно може призвести до повного руйнування коронок. Бруксизм буває у дітей та дорослих.
У дорослих причиною звички може стати неправильний прикус чи будова лицьового скелета. Також від бруксизму страждають люди, котрі працюють в напруженому режимі та концентруються на складних завданнях. Найчастіше він виникає у жінок 18-35 років, котрі страждають від розладів центральної нервової системи. А ще наш організм може самовільно намагатись вирівняти неправильно встановлену пломбу.
У дітей нічний бруксизм проявляється у період зміни зубів, котрий супроводжується болісними відчуттями. Якщо він триває досить довго, варто поцікавитись можливими проблемами чи нервовими розладами малюка.
Також зустрічається денний бруксизм. У такому випадку варто переглянути свій стиль життя та відвідати невропатолога.
Бруксизм діагностувати самостійно дуже складно, адже людина перебуває у фазі глибокого сну в цей період. Основними симптомами є: стерта емаль, підвищена чутливість зубів, ранковий головний біль, порушення сну, тупий щелепний біль, сколи емалі, спазми лицьових м’язів та можливе збільшення м’язів у нижній частині обличчя.
Як лікувати? Така маленька проблема може спричинити значні зубні хвороби, адже тріщинки та сколи – основа розвитку серйозних захворювань. Тому варто вчасно звернутись до дантиста та підібрати спеціальну капу для сну, щоб зменшити тиск на зуби та відвідати невропатолога для розуміння причини бруксизму.
Будьте здоровими, не нервуйтесь та вчасно відвідуйте стоматолога.