10 цікавих фактів про зуби

Ми завжди дізнаємось щось нове та незвичне, а про зуби вважаємо, що знаємо все. Хоча це далеко не так. Ми підготували для Вас 10 креативних фактів про зуби.

1. Першими «зубними пастами» були попіл, крейда, перемелена яєчна шкарлупа, подрібнені копита тварин, вугілля, мед та лимонний сік. Люди завжди прагнули очистити свою ротову порожнину, однак сучасні засоби для чищення зубів виникли в 20-му столітті.
2. Слон змінює близько 6 комплектів зубів протягом життя. Адже щодня він споживає 50 кілограмів рослинності та перемелює її, а не жує. А корінний зуб слона може важити 9 кілограмів.
3. Зубна емаль – найміцніша речовина в організмі людини, котра майже не містить води і лише трішки поступається твердістю алмазу.
4. Найдорожчим зубом в історії людства став зуб Ісаака Ньютона. Він був проданий в 1816 році протягом аукціону за 730 фунтів стерлінгів (3200 доларів США на теперішній час). Покупець прикрасив ним свій перстень.
5. Жувальна гумка з вмістом цукру не очищає зуби, а спричиняє вплив, котрий можна порівняти зі споживанням цукерок.
6. Люди, котрі випивають понад три склянки солодкої газованої води щодня, мають на 62 % більше проблем з зубами.
7. Дивний вираз обличчя Джорджа Вашингтона на доларовій купюрі спричинений носінням протезів, адже на момент президентства він мав один власний зуб.
8. У Стародавньому Китаї для зменшення зубного болю зуб обгортали пергаментом, на котрому написана молитва для полегшення страждань.
9. Електричний стрілець був створений в результаті удосконалення ідеї стоматологічного крісла з підведеним до нього струмом.
10. У Європі в 15 ст. видаляли зуби інструментом, який називався пеліканом через свою форму, що нагадує дзьоб пелікана.
Отже, зуби – це не лише міцний матеріал та прекрасна посмішка, а й орган з цікавою історією та багатьма секретами