Чому може підвищитися чутливість зубів?

Якщо проігнорувати такі симптоми, як підвищення чутливості зубів, вчасно не виявити і не ліквідувати проблему – незабаром біль може стати постійним, тоді як його усунення потребує більш серйозного, тривалого і дорогого втручання.

Давайте ж з’ясуємо, що таке підвищена чутливість зубів і чому вона зазвичай виникає. Неприємні відчуття на своїх зубах ви цілком можете відчувати не тільки під час прийому холодної або гарячої їжі, але і при банальному чищенні зубів. Все це, а також біль під час прийому кислої, гіркої, солодкої їжі є прямим сигналом для того, щоб звернутися до стоматолога. Ще однією ознакою того, що потрібно терміново бігти до лікаря, можна вважати і біль в зубах при вдиханні.

Підвищена чутливість зубів (інша назва такої проблеми – гіпертензія) особливо часто виникає у пацієнтів, чий вік перейшов за 30-річний рубіж. Це пов’язано з віковими змінами в ротовій порожнині, а саме зі зниженням міцності тканин через надходження в організм меншої кількості корисних речовин. Зокрема, стають менш міцними і більш тонкими ті тканини, які захищають зубні коріння. Все це призводить до оголення нервових волокон. І коли на ці самі волокна під час прийому їжі потраплятимуть бактерії або інші подразники, ви якраз і будете відчувати більш-менш інтенсивний біль.

Чому виникає і як справлятися з підвищеною чутливістю зубів?

Спровокувати гіпертензію можуть найрізноманітніші чинники. Негативно на здоров’я ваших зубів можуть вплинути, наприклад, шкідливі звички. Причому в даному випадку мова йде не тільки про куріння, а й про звичку раз у раз прокушувати якісь тверді предмети (наприклад, людина гризе олівець чи ручку, намагаючись зосередитися). А ще шкідливими звичками можна вважати постійне вживання насіння або так зване скрипіння зубами. Викликати підвищення чутливості може навіть використання неправильно підібраної (занадто жорсткої) зубної щітки. А ще частенько гіпертензія є наслідком неправильно проведеної процедури відбілювання (особливо часто це виникає після домашніх відбілюючих процедур).

Справитися з проблемою здатний лише лікар-стоматолог. Після звернення в стоматологію «Galdents», фахівці проведуть ряд діагностичних заходів, за підсумком яких стане ясно, що саме спровокувало гіпертензію у вашому конкретному випадку. Потім вам призначать адекватне лікування, яке буде спрямоване не тільки на відновлення природного захисту зубів, але і на запобігання можливому розвитку пародонтозів, небезпечних інфекційних недуг. Якщо ж виявиться, що підвищену чутливість провокує неправильний прикус (так-так, трапляється і таке), то лікування буде передбачати установку особливих пластин або навіть спеціальної брекет-системи.